02LAJME

15-20 persona, mes të cilëve persona me maska sulmuan mbrëmë dy shqiptarë në veri

Foto ilustrim

Dy persona janë sulmuar mbrëmë në rrugën “Mbreti Pjetër I”, në Mitrovicën e Veriut.

Në sulm ndaj tyre siç bën të ditur Policia janë përfshirë 15-20 persona të panjohur, mes të cilëve edhe persona të maskuar, shkruan “Mitropol”.

Florenti Company
Koha
Market Florenti

Një nga viktimat ka pranuar tretman mjekësor.

“Rr. Mreti Pjetër I, Mitrovicë Veri 22.06.2023 –20:00. Dy viktimat meshkuj shqiptarë/kosovarë kanë raportuar se janë sulmuar fizikisht nga 15-20 persona të panjohur, ku në mesin e tyre disa kishin qenë me maska. Si pasojë e sulmit njëri prej viktimave ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor, rasti vazhdon të hetohet” thuhet në njoftimin e policisë.