KOSOVËLAJMESPORT

Arbnor Rifati e Daut Mehmeti arrestohen për kurdisje

Janë arrestuar për kurdisje trajneri prizrenas i basketbollit Arbnor Rifati dhe gjyqtari prishtinas Daut Mehmeti.

Mehmeti është përjashtuar përjetë nga FIBA, ndërsa Rifati ka kohë që dyshohej për kurdisje.

Market Florenti
Florenti Company
Market Florenti
Koha

Burime të KOHËS kanë konfirmuar arrestimin e tyre. Për ta është bërë edhe kërkesa për paraburgim.

Dyshohet për kurdisjen e shumë ndeshjeve në Ligën Ballkanike dhe jo vetëm. Rifati ka drejtuar gjatë Ponte Prizrenin. Ishte edhe në shtabin teknik të Kosovës.