02KOSOVË

Arrestohet një person në Zubin Potok, pengoi policët gjatë kryerjes së detyrës zyrtare

Foto ilustrim

Jo të rralla janë bërë së fundmi rastet kur persona të dyshuar nuk i binden urdhrave të Policisë së Kosovës në veri të vendit apo edhe i sulmojnë ata, shkruan Mitropol.

Kështu ndodhi dje në fshatin Bube të Zubin Potokut, ku një person është arrestuar pasi që ka penguar zyrtarët policor gjatë kryerjes së detyrës zyrtare.

Florenti Company
Market Florenti
Market Florenti
Koha

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.