KOSOVËLAJMESHQIPËRI

Asamblisti i VV-së në Prishtinë kapet me 10 mijë doza drogë në Shqipëri

Në Shqipëri janë arrestuar pesë persona të cilët janë kapur me 10 mijë doza ekstazi.

ABC News ka zbuluar emrat e personave që kanë rënë në pranga.

Market Florenti
Florenti Company
Koha
Market Florenti

Mithat Ramadani, Besnik Mujeci, Kalem Picari, Ambra Myftari dhe Daniel Avdia janë personat e arrestuar.

Emri që bie në sy është ai i Besnik Mujecit, e që është njëherit edhe asamblist i Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës.

Gjithashtu, ABC News ka raportuar se 2 të arrestuar në këtë rast ishin shqiptarë nga Kosova.

Droga sintetike sapo kishte ardhur në kryeqytet dhe ishte destinuar për tregun e brendshëm.

Droga ishte mbështjellë me logo Louis Vuitton. Dy nga të arrestuarit janë shqiptarë të Kosovës. Dozat e lëndës narkotike mësohet se shiteshin kryesisht në zonën e ish bllokut dhe në lokalet e natës. Sipas përllogaritjeve, një dozë shitej 30-50 euro dhe e gjithë sasia kapte vlerën e rreth 500 mijë euro.