02LAJME

Dy gra bëhen për spital nga tymi që përfshiu banesën e cila u dogj në qendër të Mitrovicës

Mbrëmjen e djeshme një banesë përball Komunës së Mitrovicës është djegur, prej nga tërë objekti u kaplua nga tymi, shkruan ‘Mitropol’.

Si pasojë e tymit të madh të gjithë banorët kanë zbrazur objektin, ndërkaq dy gra kanë pësuar më rëndë.

Market Florenti
Florenti Company
Koha
Market Florenti

Dy gra kanë marrë tretman mjekësorë si shkak i tymit të madh.

Menjëherë pas rënies së zjarrit në objekt, në vendngjarje kanë dalur Policia e Kosovës dhe zjarrfikësit.

Njësitet policore janë duke zhvilluar hetimet lidhur me rastin./Mitropol