KOSOVËLAJME

Haxhiu takohet me homologun britanik: U rikonfirmua mbështetja e bashkëpunimin në fushën e drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, është takuar me homologun e saj britanik, Alex Chalk.

Haxhiu tha se gjatë takimit me Chalk u rikonfirmua mbështetja dhe fuqizimi i bashkëpunimit në fushën e drejtësisë.

Market Florenti
Florenti Company
Koha

Ndërsa, dje, Haxhiu ka takuar edhe kryetaren e Komisionit për Punë të Jashtme në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, Alicia Kearns.

Gjatë takimit, Haxhiu e Kearns, folën për forcimin e sundimit të ligjit, situatën politike dhe për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.