KOSOVËLAJME

Treni godet një këmbësore në Prishtinë, policia thotë se ajo ka pësuar lëndime të rënda

Foto Ilustrim

Treni ka goditur sot një këmbësore në Prishtinë.

Lajmin për Express ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Florenti Company
Koha
Market Florenti

Ajo tha se këmbësorja ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor.

“Rreth orës 16:30 kemi pranuar informatën për një aksident në lagjen Lakrishtë.  Aksidenti ka ndodhë në hekurudhë ku  kanë qenë të përfshirë një tren dhe një këmbësore. Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda  trupore kanë pësuar këmbësorja e cila është dërguar për tretman mjekësor. Me  rastin po merret Njësiti i Trafikut.”