KOSOVËLAJME

Reagimi për lirinë e medias, Valon Syla Vjosa Osmanit: Ti je veç Presidente e VV’së, kolegë gazetarë mos u dorëzoni

Analisti dhe gazetari Valon Syla i ka reaguar presidentes Vjosa Osmani pas reagimit të kësaj të fundit lidhur me reagimin për lirinë e mediave në Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit. Syla tha se presidentja ka gënjyer kur tha se Serbia i ka fajet për përkeqësimin e gjendjes së lirisë së shtypit.

Tutje ai tha se Osmani është veç presidente e Lëvizjes Vetëvendosje.

Florenti Company
Market Florenti
Koha

“Ngone pash jetën…Vjosa Osmani thotë Serbia i ka fajet per perkeqesim të gjendjes se lirise se shtypit… Kur me sulmuan mua, që reaguan dhe e denuan të gjitha institucionet ndërkombëtare e të vendit. Raportet e të drejtave të njeriut etj… Presidentja e vendit tim, nuk gjeti as një fjalë ti denoj sulmet… Plus sot paska dal me rrejt. Marre sherife.  Ti nuk je Presidente e imja, ti je veç Presidente e Vetëvendosjes. A po boni pallacinka me nutellë e banane edhe sonte me Prindonin?  Kolegë gazetarë mos u dorëzoni se nuk e kanë gjatë. #albanologji #vvjosa”, shkroi Syla në “Facebook”.