02KOSOVËLAJME

Burri në Skenderaj me kallashnikov në dorë i shkon gruas të shtëpia e familjes se saj, i kërcënon

Mosmarrëveshjet po vazhdojnë të shkaktojnë përleshje e telashe të shumta mes qytetarëve, të cilat shpesh edhe eskalojnë në kërcënime serioze.

Kështu ka ndodhur edhe në mësditën e 3 gushtit në Skenderaj, ku një grua ka raportuar burrin e saj për ushtrim të dhunës.

Florenti Company
Market Florenti
Market Florenti
Koha

Burimet e rajonit brenda prokurorisë kanë bërë me dije një grua e ka raportuar bashkëshortin nga fshati Polac i Skenderajt.

Sipas të njejtave burime ai dyshohet se përveç ushtrimit të dhunës; ka shkuar me pas tek bashkëshortja e tij e cila ishtë duke qendruar tek familja e saj dhe me kallashnikov në dorë i ka kërcënur se do ta pësojnë keq ajo dhe gjithë familja saj, duke i shkaktuar frikë e shqetësim të madh.

I dyshuari është shoqëruar në stacion policor, ku ka dhënë deklaratën e tij në lidhje me rastin. I njejti është derguar në mbajtje.

Ndaj tij, me vendim të Prokurorit të Shtetit është iniciuar rasti për veprën penale “dhune në famile”.

Shënim: Personat e apostrofuar në këtë artikull prezumohen të pafajshëm derisa fajësia e tyre të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.