KOSOVËLAJME

Dërgohet në Emergjencë vajza që u lëndua pas rënies së çatisë së objektit të Komunës

Si pasojë e rënies së çatisë tek Komuna e re në lagjen Arbëria në Prishtinë, ka pësuar lëndime një vajzë, shkruan Mitropol.

Vajza e cila pësoi lëndime nga rënia e çatisë është dërguar për tretman mjekësorë në Emergjencën e Klinikës Universitare të Kosovës.

Koha
Market Florenti
Florenti Company

Drejtori Mjekësor, Avdyl Pacolli tha se vajza i është nënshtruar ekzaminimeve mjekësore dhe është jashtë rrezikut për jetë.