02LAJME

Djali rrah nënën në Mitrovicë, shkak prona

Si shkak i mosmarrëveshjeve për prona, brenda familjeve dhe jo vetëm shkaktohen konflikte të cilat përfundojnë deri te dhuna e madje edhe vrasjet.

Një rast i tillë ka ndodhur të premten në Mitrovicë të Jugut, ku një si pasojë e një mosmarrëveshjeje për pronë, i biri ka ushtruar dhunë fizike ndaj nënës së tij.

Market Florenti
Florenti Company
Koha

I dyshuari gjendet në arrati, ndërkaq hetimet lidhur me rastin janë duke vazhduar./Mitropol/