LAJMESPORT

Fantastike: Distria prek finalen e Grand Slamit të Parisit

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, është kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos, që po mbahet në Paris të Francës.

Disi shënoi katër fitore dhe një tjetër e kaloi pa luftë në kategorinë -52 kg.

Koha
Market Florenti
Florenti Company

Kampionia tjetër olimpike, Nora Gjakova lufton për medaljen e bronztë në kategorinë -57 kg.

Në të njëjtën kategori, Flaka Loxha u ndal në raundin e tretë.