02KOSOVËLAJME

Gjuajti disa herë me armë në ajër, Policia arreston vushtrriasin pasi gjatë kontrollit i gjeti armën në veturë

Policia ka njoftuar se ka arrestuar një person në vushtrri dje rreth orës 00:18 pasi që kishte shtënë disa herë në ajër me armë zjarri, shkruan “Mitropol”.

“Gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit është gjetur dhe sekuestruar; një pistoletë dhe një karikator, ndërsa në vend të ngjarjes janë gjetur tetë gëzhoja.”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Market Florenti
Florenti Company
Koha

I dyshuari me vendim të prokurorit lirohet, rasti shkon në procedurë të rregullt./Mitropol/