02LAJME

Ia postuan fotot deningruese të vajzave në TikTok, nëna nga Mitrovica i lajmëron të dyshuarit në Polici

Vajzat e një gruaje nga Mitrovica ranë pre e ca personave të panjohur në rrjetin social TikTok, njofton “Mitropol”.

Dikush postoi foto denugruese të tyre në këtë rrjet më 24 qershor të këtij viti.

Market Florenti
Florenti Company
Koha

Por në lidhje me këtë, nuk qëndroi pa reagim nëna e vajzave. Ajo dje lajmëroi rastin në Policinë e Kosovës.

Rasti sipas policisë do vazhdoj në procedurë hetimore.

Raporti i plotë:

Mitrovicë 24.06.2023-18:00. Me datë 06.07.2023 ankuesja femër kosovare ka raportuar se persona të panjohur kanë hapur një faqe në rrjetin social Tik Tok dhe kanë shpërndarë foto të vajzave të saj me përmbajtje denigruese. Rasti në procedurë hetimore