LAJME

Ky është mitrovicasi që u ekzekutua në ballkonin e banesës në Suedi

Një person është qëlluar për vdekje në ballkon në Stokholm të Suedisë.

Burime të IndeksOnline bëjne me dije se viktima është Gazmend Osmani nga Mitrovica.

Market Florenti
Koha
Market Florenti
Florenti Company

Sipas informacioneve të Aftonbladet, 35-vjeçari është i lidhur me bandat në Stokholm dhe në banesë thuhet se ka pasur edhe fëmijë.

Njëri nga fqinjtë e tashmë të ndjerit ka rrëfyer përkitazi me këtë rast.

“Kam dëgjuar një zhurmë pak para orës 5 të mëngjesit, por nuk jam plotësisht i sigurt se sa ishte ora. U zgjova dhe pash fqinjin tim të shtrirë në ballkon. Kemi dëgjura bërtima të forta”, thotë fqinji