Ish-presidenti i vendit, Hashim Thaçi dhe ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nuk patën fatin e Hysni Gucatit për t’u liruar nga Specialja.

Të njëjtëve, Dhomat e Specializuara të Gjykatës në Hagë ua kanë vazhduar paraburgimin.

Vendimi është marrë nga Trupi Gjykues dhe është arsyetuar me faktin e rrezikut apo pretendimeve për ndërhyrje në procedurë.

Koha
Market Florenti
Florenti Company

Më poshtë keni vendimet për Thaçin e Veselin: