02KOSOVËLAJME

LAJMI I FUNDIT: Policia gjen një çantë plot me plumba të kallashnikovit në Veri

Foto ilustrim

Gjatë patrullimit një njësi patrulluese e Policisë së Kosovës ka hasur në një çantë krahu në të cilën janë gjetur dhe konfiskuar 7 karikatorë dhe 60 fishekë të kalibrit AK-47, raporton “Mitropol”

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 13:33 në veri të Mitrovicës.

Koha
Florenti Company
Market Florenti

Rasti siç njoftojnë nga Policia është nën hetime.

Kujtojmë se dje një njësi tjetër policore ka tentuar të ndalojë një veturë mirëpo, drejtuesi i veturës me nacionalitet serb nuk është ndalur dhe gjatë ikjes i ka goditur dy zyrtarë policorë si dhe veturën zyrtare të policisë.

I dyshuari kishte braktisur veturën dhe është larguar në këmbë nga vendi i ngjarjes. Zyrtarët policorë kanë pranuar trajtim mjekësor. Përveç njësive policore në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori. Po ashtu gjatë kontrollit në veturën e dyshuar është gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë. Edhe ky rast siç bëri të ditur Policia është duke u hetuar nga njësitet kompetente.