KOSOVËLAJME

Musliu-Shoshi: Korrupsioni po lulëzon në qeverisjen e Kurtit – hajnat në burg, jo në pushtet

Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu Shoshi, ka thënë se korrupsioni ka emër, LVV, derisa ka komentuar raportin e DASH-it dhe atë të Freedom House.

Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se këto raporte po dëshmojnë se korrupsioni po lulëzon më shumë se kurrë nën qeverisjen e Kurtit, duke shtuar se hajnat duhet të jenë në burg dhe jo në pushtet.

Market Florenti
Koha
Florenti Company

Postimi i plotë:

Korrupsioni ka emër #LVV

Tashmë raportet ndërkombëtare kredibile si DASH dhe së fundmi Freedom House po dëshmojnë që korrupsioni po lulëzon, më shumë se kurrë nën qeverisjen e Albinit.

Hajnat në burg, JO në pushtet!