KOSOVËLAJME

Mustafa: Kurti ka të drejtë

Ish-kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i ka dhënë të drejtë kryeministrit aktual, Albin Kurti, për insistimin lidhur me lirimin e tre policëve të rrëmbyer nga forcat serbe.

Mustafa ka thënë se Kurti ka të drejtë që po e kërkon lirimin e policëve të Kosovës, sepse ata po mbahen peng pa kryer asnjë vepër penale.

Market Florenti
Koha
Florenti Company
Market Florenti

“Po tani problem është që këta po i vënë kushte njëri-tjetrit. Vuçiqi i vë kusht që të lirohen krejt serbët e arrestuar në Kosovë. Në anën tjetër Kurti, me të drejt kësaj radhe po kërkon që të lirohen tre policët, sepse ata janë grabitur, kidnapuar në territor të Republikës së Kosovës. Ata po qëndrojnë si peng atje, pa e kryer asnjë veprim në Serbi e as kundër Serbisë”, ka thënë ai në Prime Time.

Tutje, ai tha se nuk sheh fare gatishmëri as të Vuçiqi e as të Kurti që të ulen ta zgjidhin problemin.