KOSOVËLAJME

PAMJE: Kjo është vetura që u dogj nga të dyshuarit për vrasjen në Prishtinë

Sonte u raportua për vrasjen që ndodhi te ‘Rruga C’ në Prishtinë, ku një person është privuar nga jeta, duke u qëlluar me kallashnikov. Viktima nuk ka arritur t’iu mbijetojë plagëve dhe ka vdekur, teksa Policia ka dalë në vendin e ngjarjes.

Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije se personat që dyshohen të jenë përfshirë në këtë rast kanë arritur të ikin, ndërsa vetura e tyre është gjetur jo shumë larg vendit të ngjarjes.

Market Florenti
Florenti Company
Koha

Të dyshuarit ia kanë vënë flakën veturës me tabelatSK-7711-BK, në mënyrë që të zhdukin gjurmët e tyre, thonë të njëjtat burime.

Rasti tashmë është konfirmuar për Sinjalin edhe nga Policia e Kosovës.

“Sot rreth orës 20:00, është raportuar për gjuajtje me armë zjarri të ndodhur në rrugën “C” në Prishtinë.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga informacionet e para të marra nga mjekët emergjent është konfirmuar se një person është pa shenja jete.

Policia po vijon punën me veprime të ekzaminimit të vendngjarjes si dhe me veprime të tjera operativo-hetimore me qëllim identifikimin dhe lokalizimin e të dyshuarve të implikuar në rast.”