02KOSOVËLAJME

Policia arreston një serb dhe një shqiptar që tentuan të futen bashkë ilegalisht nga Serbia në Kosovë

Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona për kalim ilegal të kufirit dje rreth orës 17:00 në fshatin Koshuticë të Leposaviqit, njofton “Mitropol”.

Njëri nga të arrestuarit ishte shqiptar e tjetri serb dhe të dy po tentonin që bashkë të futeshin ilegalisht nga territori i Serbisë në territorin e Republikës së Kosovës jashtë pikës së autorizuar zyrtare.

Market Florenti
Florenti Company
Koha

“Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.”, thuhet në raportin e policisë./Mitropol/