KOSOVËLAJME

Policia e Kosovës arreston një serb në Bërnjak, ishte në kërkim që nga viti i kaluar

Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas serb në vendkalimin kufitar në Bërnjak, raporton Kossev, transmeton Mitropol.

41 vjeçari ishte në kërkim që nga viti i kaluar pasi që dyshohet se i njëjti dyshohet të ketë kryer veprën penale “Mashtrim”, gjobën e së cilës nuk e ka paguar.

Florenti Company
Market Florenti
Koha

Rastin e ka konfirmuar edhe Zëvendës-Drejtori për Rajonin e Veriut, Veton Elshani.

“Ai megjithatë nuk e ka paguar gjobën, për shkak të së cilës gjykata e ka ndryshuar atë në 32 ditë burgim dhe ka lëshuar edhe një urdhër arresti”, tha Elshani.

I dyshuari është dërguar në mbajtje në Prishtinë.