02LAJME

Policia gjobit shoferin i cili po voziste 169 km/h në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë

Policia e Kosovës sot ka gjobitur drejtuesin e një automjeti në rrugën nacionale Mitrovicë – Prishtinë, për tejkalim të shpejtësisë, shkruan Mitropol.

Kundërvajtësi në zonën e kufizimit 80 km/h drejtoi automjetin me shpejtësi prej 169 km/h.

Koha
Florenti Company
Market Florenti

Ndaj kundërvajtësit është shqiptuar gjobë prej treqind (300) euro, si dhe masa mbrojtëse-ndalimi i drejtimit me mjet motorik prej tre (3) muajve në territorin e Republikës së Kosovës.