02KOSOVËLAJME

Policia jep detaje për “Mitropol” për shpërthimet e sontme në Veri

Sonte rreth orës 00:25 dy shpërthime të njëpasnjëshme detonuan veriun e Mitrovicës, ngjarje kjo për të cilën raportoi “Mitropol”.

Detonimet ishin aq të fuqishme sa u dëgjuan edhe thellë në jug të Mitrovicës.

Market Florenti
Florenti Company
Market Florenti
Koha

Shpërthimet për “Mitropol” i konfirmoi edhe zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e Veriut, Veton Elshani.

“Ka informacione për dy detonime por policia është në qytet dhe nuk raportohet për dëme.”, tha Elshani për “Mitropol”.

Ndryshe, banorët shqiptarë të veriut u shprehën të shqetësuar për shpërthimet që ndodhën sonte.

“Jemi në amulli, s’po dijmë çka don me na gjet”, tha njëri nga qytetarët për “Mitropol”.