02KOSOVËLAJME

Policia po heton tri vdekje të ndodhura dje, një nga to në Mitrovicë

Policia e Kosovës po heton tri raste të vdekjes të ndodhura gjatë ditës së djeshme.

Rastet kanë ndodhur në Lipjan, Shtime dhe Mitrovicë të Jugut.

Market Florenti
Florenti Company
Koha

Më poshtë raportet e Policisë:

Lipjan 15.08.2023-16:45. Raportohet se viktima mashkull shtetas i Shqipërisë është gjetur pa shenja jete në ambientin e punës. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion.

Shtime 15.08.2023-18:00. Raportohet se nga Qendra Integruese Rehabilituese, është dërguar pa shenja jete në emergjencë viktima mashkull kosovar, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor.Lidhur me rastin me vendim të prokurorit trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion.

Mitrovicë Jugu 15.08.2023-15;23. Lidhur me rastin, pasi është raportuar se viktima mashkull kosovar kishte rënë nga një lartësi, në vendngjarje ka dalur ekipi mjekësor ku dhe është konstatuar vdekja e viktimës.  Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për Obduksion, rasti nën hetime.