02KOSOVËLAJME

U fut ilegalisht nga Serbia në Kosovë, policia e Kosovës e ndalon në Leposaviq

Foto ilustrim

Dje rreth orës 06:17, Policia e Kosovës ka ndaluar një automjet me targa te Serbisë, të cilin e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar, shkruan “Mitropol”.

Gjatë legjitimimit është vërejtur se i dyshuari ka hyrë ilegalisht nga Serbia në territorin e Republikës së Kosovës.

Market Florenti
Koha
Florenti Company

Në konsultim me prokurorin është iniciuar rasti dhe procedohet në procedurë të rregullt.