KOSOVËLAJME

Vizitë e paparalajmëruar, Kurtit i shkojnë në Qeveri ambasadorët e QUINT-it

Kryeministri Albin Kurti ka mbajtur takim të paparalajmëruar me ambasadorët e akredituar të shteteve të QUINT-it.

Siç raportohet në media, ky takim ka përfunduar, derisa asnjë nga ambasadorët nuk ka pranuar të deklarohet për media.

Florenti Company
Koha
Market Florenti

Ky është takimi i parë i kryeministrit Kurti me ambasadorët e QUINT-it pas takimit që pati javën e kaluar në Bruksel me kancelarin gjerman, Scholz, presidentin francez Macron dhe kryeministren italiane, Meloni.

Kurti e ka pranuar propozimin evropian për statutin e Asociacionit të Komunave me shumicë serbe. Deri më tani, nga ky propozim nuk është bërë publik asnjë detaj.