LAJMESHQIPËRI

E rëndë: I riu shqiptar çon dorë ndaj nënës së moshuar, publikohen pamjet e dhunës

Numri i rasteve të dhunës në familje ka marrë përmasa shqetësuese si në Kosovë, ashtu edhe në Shqipëri. Këto raste bëhen edhe më të rënda, kur viktima janë prindërit të cilët përjetojnë dhunë psikike e fizike nga fëmijët e tyre.

Kështu është raportuar të ketë ndodhur në Tiranë, ku një person ka rrahur nënën e tij.

Market Florenti
Koha
Florenti Company

Në pamjet e rënda që janë publikuar nga Joq Albania, i dyshuari shihet se si e kap për flokësh viktimën dhe më pas e shtynë, ndërsa ajo tenton të rezistojë.

Akoma nuk dihet nëse i dyshuari është arrestuar dhe kanë nisur hetimet ndaj tij.