LAJME

EKSKLUZIVE: Policia e Kosovës po kryen bastisje në Veri, gjinden 10 armë të gjata

Foto ilustrim

Policia e Kosovës është duke realizuar një bastisje në veri të vendit, mëson “Mitropol” nga burime ekskluzive.

Burimet e gazetës tregojnë se bastisja është kryer në Zveçan.

Koha
Market Florenti
Florenti Company

Siç mëson “Mitropol”, gjatë bastisjes Policia e Kosovës ka zbuluar 10 armë të gjata.

Në mesin e pajisjeve të konfiskuara janë rreth 1.500 municione, 10 armë të gjata, 6 nga të cilat kallashnikovë, 62 shok-bomba, eksplozivë, radio-lidhje, karikatorë të mbushur e të zbrazët, dhe një uniformë e ushtrisë serbe.

Gazeta do vazhdoj të ju mbaj të informuar për detajet.