KOSOVËLAJME

LAJMI I FUNDIT: S’kanë të ndalur vrasjet në Kosovë, vritet një person në Prizren

Një person ka vdekur si pasoje e plagëve të marra nga të shtënat me armë zjarri në Prizren.

Lajmin për vdekjen e një personi e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

Market Florenti
Market Florenti
Florenti Company
Koha

“Në ora 18:46 është raportuar për të shtëna me armë zjarri në lagjen Arbana ne Prizren. Dyshohet se një i dyshuar ka shtënë me armë zjarri drejt një viktime meshkull ”.

Tutje Bytyqi ka bërë të ditur se i dyshuari është identifikuar dhe është në kërkim nga Policia.

“Në ora 19:00 nga ekipi i emergjencës ka konstatuar vdekjen e viktimës. I dyshuari është identifikuar dhe është në kërkim nga policia”.