SPORT

Inkuadrohet nga banka rezervë, Arbnor Muja e bënë të vetën: Shënon gol dhe asiston

Antwerpi ka mposhtur sot me shifrat 0-3 Vesterlonë në transfertë. Protagonist në këtë përballje ishte edhe sulmuesi i sapo afruar te Shqipëria, Arbnor Muja.

Ky i fundit hyri nga stoli në minutën e 64-t, kur rezultati ishte 0-1, dhe menjëherë bëri diferencën.

Florenti Company
Koha
Market Florenti

Vetëm 4 minuta pasi hyri në fushë, Muja dha një assist fantastik për Bataille, i cili i çoi shifrat në 0-2.

Ndërkohë, në minutën e 84-t, lojtari shqiptar e dërgoi topin në rrjetë nga një pozicion ku nuk mund të gabonte. Në fund Antverpi fitoi me shifrat 0-3, duke marrë tre pikë të rëndësishme në kampionatin belg.